Sporti

Nuk ka fitues, vetëm barazimin mes Kukësit dhe Valletas

07/11/2018 21:21
nga:Y.K

Mbyllet në barazim 0-0 sfida e parë e Champions Leagues mes Kukësit dhe Valetës.

Skuadra e Pacult ka zhgënjyer në shtëpi përballë kampionëve të Maltës, teksa nuk ka shkuar më shumë se barazimi pa gola 0-0.

Gjithçka mbetet e hapur, teksa kualifikimi do të vendoset në ndeshjen e kthimit në Maltë.

Një pjesë e parë e vakët me pak raste të rrezikshme, ndërsa në të dytën kuksianët provuan ta fitonin takimin, por ishte tepër vonë pasi maltezët u treguan tepër hermetik në mbrojtje.

06/07/2018 15:35

Kukësi pranë Sebino Plakut, zyrtarizimi javën e ardhshme