Lajme

Nuk e keni ditur por Putin ka vizituar Kosovën

01/09/2018 14:31
nga:Gazeta Blic

Mund të ju duket e pabesueshme, por udhëheqësi i Rusisë dhe një nga kundërshtarët më të mëdhenjë të Pavarisë së Kosovës, Vladimir Putin ka vizituar Kosovën.

Ishte vera e vitit 2001, dy vite pasi ishin larguar ushtarët serbë kur Putin kishte zbritur në Kosovë, në atë kohë ai kishte vizituar trupat ruse të cilët kishin uzurpuar Aeroportin e Prishtinës, shkruan Magazina.al

Gjatë vizitës së tij, nga Kosova Putin kishte bërë thirrje për izolimin e “Terroristëve”, duke mbrojtur sovranitetin e Serbisë.

Tani kur Kosova është e pavarur, Putin mund ta shoh vetëm në ëndërr viziten në Kosovë.

Ndërkohë viteve të fundit organizatat e ndryshme, kanë alarmuar shpesh për ndikimin rusë në Ballkan por edhe në Kosovë.

12/13/2018 17:50

35 kontrata të nënshkruara nga Neymar