Sporti

Nuk do ta besoni, ja çfarë i ka ndodhur Khabib Nurmagomedov

12/06/2018 21:17
nga:Lorik J

Kampioni i peshës së lehtë Khabib Nurmagomedov është akuzuar për seksizëm pas komenteve kontroverse për luftëtaret femra në një eveniment në Arabinë Saudite.

Në këtë eveniment, kampioni është pyetur se çfarë këshille do t’i jepte një femre me aspirata për t’u bërë luftëtare, dhe përgjigja e tij ishte: “Për femrat, kam një këshillë shumë të mirë, bëhuni luftëtare në shtëpi.

“Dhe një tjetër këshillë, rrihni burrin tuaj, gjatë gjithë kohës,” shton ai.

Komenti duhet të ishte një batutë e cila nuk duhet të ishte marrë seriozisht, por rrjetet sociale e kanë sulmuam menjëherë luftëtarin rus.

Sidomos në Twitter e kanë kritikuar kampionin e peshës së lehtë në UFC.ts