Sporti

Nuhiu: Nuk trembemi, do të luajmë ndeshjen tonë ndaj Legias

09/23/2020 21:37
nga:Lorik J

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu thotë se skuadra e tij nuk do të frikësohet nga Legia Warsaw dhe se kanë udhëtuar në Poloni për të treguar lojën e tyre.

Drita do të luajë nesër ndaj Legia Warsaw me fillim nga ora 20:30, në kuadër të raundit të tretë të kualifikimeve për Europa League, shkruan GazetaBlic Sport.

“Ne shikuam disa ndeshje të Legia dhe analizuam lojën e saj. Është një ekip shumë i fortë individualisht, por gjithashtu në gjendje të luajë shumë mirë si ekip. Ka shumë lojtarë të talentuar në ekip, por ne nuk do të trembemi nga rivali ynë. Ne duam të luajmë lojën tonë”, tha fillimisht Nuhiu në konferencën për shtyp.

“Ne shpejt e harruam skualifikimin që na përjashtoi nga kualifikimet e UEFA Champions League. Ne tashmë kemi luajtur një ndeshje me Sileks, në të cilën u treguam shumë të mirë, kështu që skualifikimi nuk pati ndikim negativ tek ne”, vazhdoi ai.

“Ne jemi të vetëdijshëm se me kë po luajmë, por nuk do të trembemi. Ne do të luajmë ndeshjen tonë dhe do të shohim sa do të jetë e mjaftueshme. Nëse mund të marr një lojtar nga Legia, do të ishte Luquinhas, ju gjithashtu keni një lojtar si Karbownik shumë të talentuar. I gjithë ekipi është me cilësi të lartë, por unë do t’i vlerësoja këta dy si më të spikaturit”, përfundoi ai.

/GazetaBlic Sport/