Sporti

Notat e futbollistëve: Valencia – Real Madrid

04/03/2019 23:33
nga:M K

U rikthye në Real Madrid me fitore të njëpasnjëshme, por deri sonte.

“Estadio Mestalla” ishte një “ferr” i vërtetë për kampionët aktual evropian dhe posaqërisht Zinedine Zidanen, shkruan GazetaBlic.

Galaktikët u mposhtën 2-1 për të mbetur kështu pesë pikë prapa Atletico Madridit në luftë për vendin e dytë, pasi i pari thuajse tashmë është i Barças.

Guedes në minutën e 35-të dhe Ezequel Garay në të 83-tën mjaftuan për “lakuriqët” që arkëtuan tre pikë tejet të rëndësishme në luftë për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve. Goli i Benzemas në çastet e fundit nuk mjaftoi për madrilenët.

Pas ndeshjes, sajti i statistikave në futboll ka dalë me notat e futbollistëve, e të cilat mund t’i shihni më poshtë.

/GazetaBlic/

12/02/2020 13:13

Florentino Perez mendon shkarkimin e Zidanes, futbollistët kundër