Sporti

Notat e futbollistëve: Tottenham – Manchester City

11/21/2020 20:42
nga:M K

Tottenhami ka shënuar një nga fitoret më të rëndësishme të këtij edicioni, duke mposhtur Manchester Cityn me rezultat të pastër 2-0.

Son-Heung Min shënoi në minutën e pestë dhe Lo Celso një orë më vonë, për tri pikët e reja të skuadrës së Mourinhos, që edhe njëherë tjetër ia doli përballë Guardiolas, përcjell GazetaBlic.

Me këtë triumf, Tottenhami kalon në pozitën e parë të Premier Ligës, duke e lënë kundërshtarin e sontëm tetë pikë prapa, saktësisht në pozitën e dhjetë, ani pse qytetarët kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.

Pas ndeshjes, sajti i stastikave në futboll, “whoscored” ka shpalosur edhe notat e futbollistëve.

/GazetaBlic/