Sporti

Notat e futbollistëve: Real Madrid – Sevilla

01/18/2020 18:23
nga:M K

Real Madridi ka mposhtur Sevillan me rezultat minimal 2-1 në njërën nga ndeshjet kryesore të La Ligas.

Casemiro shënoi dy herë, për ta zhvlerësuar totalisht golin e Luuk de Jong, shkruan GazetaBlic.

Fillimisht braziliani realizoi në minutën e 57’të, para se De Jon t’i barazojë shifrat. Por nuk shkuan as tre minuta të plotë dhe Casemiro realizoi sërish, për të regjistruar shifrat përfundimtare.

Me këto tre pikë, djelmoshat e Zidanes kalojnë në krye të rendijtes tabelare, të paktën përkohësisht, me tre pikë më shumë se Barcelona, por me një ndeshje më shumë të zhvilluar.

Pas ndeshjes, sajti i statistikave në futboll, “whoscored” ka dalë me notat e futbollistëve.

/GazetaBlic/

06/28/2020 23:54

Real Madridi minimalisht, por rikthehet në krye