Sporti

Notat e futbollistëve: Real Madrid – Leganes

10/30/2019 23:49
nga:M K

Real Madridi ka shënuar fitore të bindëse dhe tejet të lehtë ndaj Leganes’it, për të shkuar kështu në kuotën e 21’të pikëve dhe për të qëndruar me vetëm një më pak se Barcelona, që kryeson tabelën e klasifikimit në La Liga.

Rodrygo, Kross, Ramos, Benzema e Jovic ishin realizatorët e fitores së sotme, shkruan GazetaBlic.

Me këto tre pikë, galaktikët e ndjekin hap pas hapi Barcelonën, që këtë xhiro mposhti Valladolidin me rezultatin bindës 5-1.

Pas ndeshjes, sajti i statistikave në futboll ka dalë me notat e futbollistëve, e të cilat mund t’i shikoni më poshtë.

/GazetaBlic/