Sporti

Notat e futbollistëve: Kosovë – Çeki

09/07/2019 17:27
nga:M K

Kosova ka mposhtur Çekinë me rezultat 2-1 në ndeshjen më të rëndësishme të fazës kualifikuese për EURO 2020.

Djelmoshat e Challandes ishin tejet në formë, përkundër mungesave të shumta, dhe në fund fare ia arritën qëllimit, shkruan GazetaBlic.

Pas ndeshjes, sajtet e statistikave kanë dalë me notat e futbollistëve të Kosovës, derisa siç edhe mund ta shihni më poshtë, lojtari më i mirë u zgjodh Vedat Muriqi, derisa më të dobëtit ishin Zhegrova e Aro Muric.

Arijanet Muric 5.5, Rrahmani 7, Aliti 7, Vojvoda 7.5, Hadërgjonaj 7, Halimi 6.5, Voca 7, Celina 8, Zhegrova 5.5, Rashani 6.4, Muriqi 8.5

/GazetaBlic/

08/10/2020 10:22

Bakir Izetbegoviq: Nuk e besoj kurrë që Serbia e njeh Kosovën, sepse i del problem edhe me Bosnjën