Sporti

Notat e futbollistëve: Juventus – Cagliari, ky është vlerësimi fantastik për Cristiano Ronaldon

11/21/2020 22:51
nga:M K

Juventusi ka mposhtur pastër Cagliarin 2-0 në kuadër të xhiros së tetë në Serie A.

Cristiano Ronaldo i shënoi të dy golat në pjesën e parë, saktësisht në minutat 38′ dhe 43′, që në fund mjaftuan për triumfin e katërt këtë edicion, përcjell GazetaBlic.

Lexo edhe: Për pesë minuta realizon dy gola, Cristiano Ronaldo në formë të jashtëzakonshme

“Zonja e Vjetër” me këtë fitore shkon në kuotën e 16 pikëve, me katër fitore dhe po aq barazime, teksa momentalisht pozicionohet në vendin e dytë, me një pikë më pak se Milani, kryesues, që nesër i shkon Napolit në “San Paolo”.

/GazetaBlic/

11/21/2020 21:26

Cristiano Ronaldo fenomenal, Juventusi në epërsi