Sporti

Notat e futbollistëve: Inter – Barcelona

12/10/2019 23:40
nga:M K

Barcelona ka mposhtur Interin si mysafir me rezultat 1-2, për ta eliminuar kështu nga Liga e Kampionëve, kryesuesin momental të Serisë A.

Djelmoshave të Antonio Contes u mjaftonte fitorja ndaj katalunasve dhe mos të përqendroheshin fare te Dortmundi, që fitoi ndaj Slavisë së Pragës, megjithatë neroazzurët nuk ia arritën qëllimit, për t’u përshëndetur kështu me garën më të madhe për klube, shkruan GazetaBlic.

Ndërkaq, pas ndeshjes, sajti i statistikave në futboll, “whoscored” ka dalë me notat e futbollistëve, e të cilat mund t’i shikoni më poshtë.

Siç edhe mund ta shihni, Handanovic ishte njëri nga më të dobëtit te Interi bashkë me Biraghin, kurse te Barcelona, më i miri njëkohësisht “MVP-ja” i kësaj ndeshjeje ishte Todibo.

/GazetaBlic/

06/02/2020 09:45

LAJMI I FUNDIT: Pesë lojtarë dhe dy trajnerë te Barcelona me koronavirus