Sporti

Notat e futbollistëve: Fiorentina – Roma

12/20/2019 23:10
nga:M K

Roma ka shënuar fitore të madhe në udhëtim te Fiorentina e Vicanzo Montellas.

Gjallorosët fituan pastër 1-4, për të shkuar kështu në kuotën e 35 pikëve dhe për t’i hyrë seriozisht garës për një vend që siguron zonën Champions, shkruan GazetaBlic.

Fiorentina ndërkaq vazhdon të mbetet në pjesën e poshtme të tabelës, ku momentalisht ka 17 pikë pas po aq xhirosh.

Dzeko, Pellegrini, Kolarov e Zaniolo realizuan për Romën, derisa Badelj shënoi golin e nderit për “violan”.

Xhiron e ardhshme, Fiorentina i shkon Bolognas në “Rennato d’All Ara”, derisa romakët do ta presin Torinon.

Pas duelit, sajti i statistikave në futboll, “whoscored” ka dalë me notat e lojtarëve, e të cilat mund t’i shikoni më poshtë.

/GazetaBlic/

06/27/2020 23:42

Lazio fiton dhe shpreson në titull, Fiorentina ende në rrezik