Sporti

Notat e futbollistëve: Eibar – Barcelona

10/19/2019 16:05
nga:M K

Barcelona ka mposhtur Eibarin si mysafir me rezultat 0-3.

Griezzman, Messi e Suarez ishin realizatorë në ndeshjen ku epërisa mund të ishte edhe më e thellë, shkruan GazetaBlic.

Gjithsesi, mjaftoi që djelmoshat e Valverdes të rikthehen në krye të renditjes tabelare në La Liga, megjithëse kanë një ndeshje më shumë se rivali i përbetuar, Real Madridi.

Pas ndeshjes, sajti i statistikave në futboll, “whoscored” ka dalë me notat e lojtarëve, derisa siç edhe mund ta shihni, njeriu i ndeshjes u zgjodh Messi.

/GazetaBlic/

11/09/2019 22:56

Messi’t i buzëqesh “Topi i Artë”, Barcelona fiton dhe merr sërish kreun e La Ligas