Sporti

Notat e futbollistëve: Chelsea – Liverpool

03/03/2020 23:10
nga:M K

Chelsea është kualifikuar në çerekfinale të FA Cup pas fitores së pastër 2-0 ndaj Liverpoolit të Jurgen Klopp.

Willian në minutën e 13’të duke iu falenderuar edhe gabimit të portierit Adrian dhe Barkley në të 64’tën mjaftuan që djelmoshat e Lampardit ta sigurojnë fazën çerekfinale të njërit prej trofeve më të rëndësishëm në ishull, përcjell GazetaBlic.

Pas ndeshjes, sajti i statistikave në futboll ka dalë me notat e futbollistëve, e siç edhe mund ta shihni, lojtari më i mirë i duelit ishte Barkley me notën 8.6, derisa ata më dobëtit kuptohen se janë nga Liverpooli, gjegjësisht Adrian e Williams, që u notuan barabartë, 5.6

/GazetaBlic/

08/01/2020 20:34

Londra është e kuqe – Arsenali fiton garën më të vjetër futbollistike në botë, kupën “FA”