Sporti

Notat e futbollistëve: Celta Vigo – Barcelona

06/27/2020 19:10
nga:M K

Barcelona nuk arriti më shumë se një barazim 2-2 në udhëtim te Celta Vigo.

Përkundër formës së jashtëzakonshme të Messit e Suarezit, katalunasit dështuan t’i merrnin pikët e plota dhe për ta vazhduar rrugëtimin drejt titullit kampion, por ja që nuk ia dolën, përcjell GazetaBlic.

Lexo edhe: Barcelona dështon kur s’duhej, buzëqesh Real Madridi

Iago Aspas në minutën e 88′ barazoi gjithçka, për të regjistruar edhe shifrat përfundimtare.

Pas ndeshjes, sajti i statistikave në futboll, “Whoscored” ka dalë me notat e lojtarëve, ndërsa siç edhe mund ta shihni, Messi është zgjedhur si njeriu i takimit.

/GazetaBlic/

08/01/2020 17:50

Gushti i pazakontë, muaji i “çmendur” i futbollit