Sporti

Notat e futbollistëve: Barcelona – Valencia

09/14/2019 23:09
nga:M K

Barcelona ka demoluar totalisht Valencian me rezultat 5-2.

Kjo është vetëm fitorja e dytë e katalunasve këtë edicion, krahas një humbjeje e një barazimi, shkruan GazetaBlic.

Gjithsesi, mjafton për t’u rikthyer në pjesën e epërme të tabelës dhe për të kaluar edhe një ndeshje tjetër pa Leo Messin.

Sajti i statistikave në futboll, “Whoscored” ka dalë me notat e lojtarëve, derisa siç edhe mund të shihni më poshtë, De Jong është zgjedhur futbollisti më i mirë i ndeshjes, kurse 16 vjeçari Ansu Fati është vlerësuar me notën 8.3

/GazetaBlic/

11/27/2020 22:04

Zyrtare: Barcelona arrin marrëveshje me lojtarët për zvogëlimin e pagave