Sporti

Notat e futbollistëve: Barcelona – Alaves

12/21/2019 18:09
nga:M K

Barcelona është rikthyer te fitorja, pas barazimit në mesjavë me Real Madridin.

Katalunasit arkëtuan tri pikë të reja në renditjen tabelare, për të vazhduar kryesimin në Primera Divisionin spanjoll, shkruan GazetaBlic.

Padyshim se vëmendja kryesore ishte te “Topi i Artë”, i cili edhe sonte vazhdoi me performancat e jashtëzakonshme, duke realizuar gol të bukur, teksa tregoi edhe anën e tij njerëzore, duke ia dhënë ekzekutimin e penalltisë, Suarezit.

Griezzman, Vidal, Messi e Suarez hynë në listën e realizatorëve, derisa Pons shënoi golin e nderit për mysafirët.

Pas ndeshjes, sajti i statistikave në futboll ka dalë me notat e lojtarëve, ndërsa iç edhe mund të shihni më poshtë Suarez u zgjodh si më i miri, pas tri asisteve dhe një goli të shënuar.

/GazetaBlic/

01/23/2021 23:25

Notat e lojtarëve: Alaves – Real Madrid