Sporti

Notat e futbollistëve: Atalanta – Lazio

05/15/2019 22:57
nga:M K

Lazio ka mposhtur Atalantën me rezultat 2-0 për t’u shpallur fitues i “Coppa D’Italia”.

Biancoçelestët fituan falë golave të Sergej Milinkovic-Savic dhe Ciro Immobiles në dhjetë minutat e fundit të sfidës, shkruan GazetaBlic.

Fillimisht përfaqësuesi serb realizoi në minutën e 82-të për epërsinë fillestare, para se në çastet e fundit të sfidës Immobile ta shënojë golin e triumfit në garën e dytë për nga rëndësia në Apenine.

Pas ndeshjes, sajti i statistikave në futboll, “Whoscored” ka dalë me notat e futbollistëve, derisa siç edhe mund ta shihni më poshtë, Gjimshit u vlerësua me 6.2, kurse Strakosha me 6.7

/GazetaBlic/

03/10/2020 10:38

Formacionet e mundshme: Valencia – Atalanta