Sporti

Notat e futbollistëve: Arsenal – Valencia

05/02/2019 23:13
nga:M K

Arsenali ka mposhtur Valencian me rezultat 3-1, për të bërë kështu një hap të madh drejt finales.

“Topçinjtë” fituan 3-1 ndaj “lakuriqëve” nga “Mestalla”, duke i’u falenderuar dy golave të Lacazettes dhe Aubameyangut në çastet e fundit, shkruan GazetaBlic.

Pas ndeshjes, sajti i statistikave në futboll, “whoscored” ka dalë me notat e futbollistëve, derisa siç edhe mund ta shihni, Lacazette është njeriu më i vlerësuar në këtë ndeshje.

Pas pak do të vijmë me deklaratat e akterëve kryesorë të këtij takimi dhe statistikat tjera që e karakterizuan njërën nga dy sfidat gjysmëfinaliste.

/GazetaBlic/

08/01/2020 20:34

Londra është e kuqe – Arsenali fiton garën më të vjetër futbollistike në botë, kupën “FA”