Sporti

Nora Gjakova në finale

04/26/2018 17:15
nga:A. R.

Vjen edhe medalja e dytë, Nora Gjakova kualifikohet në finale

Vjen edhe medalja e dytë dhe dilema mbetet vetëm tek materiali i saj. Pas Distria Krasniqit, edhe Nora Gjakova është kualifikuar në finalen e Kampionatit Evropian Tel Aviv 2018.

Nora (-57 kg) në gjysmëfinale mundi rusen, Anastasia Konkina. Në luftën për medaljen e artë, takohet me gjermanen, Theresa Stoll.

I urojmë fat dhe suksese xhudistes tonë.

02/08/2020 18:40

Nora Gjakova ia sjellë Kosovës medaljen e dytë nga Parisi