Sporti

Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë në Evropian

04/20/2017 18:20
nga:Gazeta Blic

Pas triumfit te Majlinda Kelmendit, është Nora Gjakova xhudistja e radhës që i siguron Kosovës medalje në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë.

Nora ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë.Xhudistja jonë në luftën për medalje të bronztë mundi xhudistën bullgare Ivelina Ilieva.

Gjakova bëri paraqitje më të mirë se bullgarja dhe në fund me meritë iu gëzuan fitores, duke ia sjell vendit tonë edhe një medalje nga garat ndërkombëtare.

02/08/2020 18:40

Nora Gjakova ia sjellë Kosovës medaljen e dytë nga Parisi