Lajme

Njësia Speciale bënë xhirime në Bregun e Diellit – Përdoren edhe shok bomba

07/12/2019 12:42
nga:L I

Para pak çastesh në Rrugën B në Prishtinë janë parë njësia speciale, ku u raportua se ka dhe të arrestuar.

GazetaBlic ka kontaktuar me policinë e Kosovë, por të njëjtit kanë konfirmuar se nuk ka ndonjë aksion nga ta, por kanë xhirime për qëllimet e tyre.

“Nuk ka rast aty. Në rrugën që po flisni, Policia e Kosovës është duke bërë xhirime që do përdoren për qëllime të brendshme. Nuk ka asnjë rast që është duke ndodhur aty. Thjesht është xhirim”, ka thënë për GazetaBlic, zëdhënja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Florije Ahmeti./GazetaBlic