Lajme

Njeriu i dytë që u largua nga foltorja në 140-vjetorin e Lidhjes së Prizrenit

06/10/2018 16:17
nga:Gazeta Blic

Zonja që u largua me forcë nga kryeministri Ramush Haradinaj nuk ishte e vetmja që e pati fatin e tillë gjatë ceremonisë së 140-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

Aty ishte edhe një njeri i moshuar i cili nisi të fliste larg mikrofonit për Lidhjen e Prizrenit. Nuk shkoi gjatë dhe sigurimi e larguan prej aty.

Vlen të përmendet se ky njeri ishte në publik derisa po ndodhte ngjarja e largimit të mbesës së Mehmet Derallës.

Për më tepër, Shënimi i 140 vjetorit të Lidhjes së Prizrenit nuk ka kaluar pa incident.

Ishte një pasardhëse e gjeneral Mehmet Derallës, e cila doli në foltore pa ftesë gjatë akademisë solemne të shënimit të Lidhjes së Prizrenit, e cila nxiti Kryeministrin Ramush Haradinaj të reagojë dhe të ia ndërpresë fjalimin.

Videon mund ta shikoni KËTU

10/01/2018 19:53

Qytetarin e pyesin nëse i pëlqen Rita Ora apo Dua Lipa, por përgjigja e tij është epike – ja çka thotë!