Cool

Një turk shet të njëjtën makinë 80 herë!

08/05/2018 17:22
nga:Gazeta Blic

Një mashtrues turk kishte shitur të paktën 80 vetëve të njëjtën makinë. Mediat turke shkruajnë se Emre K. është prezantuar si shitës i veturave që kishte blerë në parkun shtetëror të veturave.

Ai tha se kishte blerë makina në ankand nën çmimin, për rreth 4,200 euro, dhe çmimet e ulëta tërhoqën blerësit.

Pas disa furnizimeve nën çmimin, Emre mori shumë rezerva të reja, pas së cilës nuk kishte dërgesa të reja, dhe ai la shtëpinë e tij dhe iku me 8.5 milionë euro, transmeton KosovaPress.

Edhe pse rrethanat janë të paqarta, një viktimë pretendon se pas shikimit të fotografisë së makinës, ai i kishte paguar Emre 170,000 euro për 23 njësi. Mashtruesi ndërkohë ia kishte vonuar dërgesat për dhjetë muaj dhe kishte prezantuar veturën e njëjtë edhe shumë njerëzve të tjerë, duke kërkuar prej tyre të paguajnë një shumë paraprake.

Policia përfundimisht e arrestoi Emre dhe tash pritet të gjykohet për mashtrim. Spekulohet se numri i viktimave të tij është shumë më i lartë, pasi shumë njerëz nuk kanë raportuar mashtrimin.

05/18/2018 16:36

Kujdes! Në Prishtinë, persona të panjohur po kërkojnë ndihma për “shërimin” e pornostares Mia Khalifa (Foto)