Sporti

Një tjetër trajner refuzon “mbretërit”

11/09/2018 17:06
nga:I S

Skuadra e Realit ka gjetur pak sa qetësin pas tri fitorëve rresht me trajneri e ri Solar, por përkundër suksesit të mirë në këto ndeshje tekniku nuk po arrin t’a bind presidentin Perez.

Roberto Martinez mund të jetë shënjestra tjetër e gjigandit të La Ligas, por Martinez ka refuzuar madrilenët pasi që nuk dëshiron t’a prish kontratën me skuadrën kombëtare Beligjikën, shkruan GazetaBlic.

“Nuk dua të them nëse unë ose agjenti im kemi pasur kontakt me Real Madridin”.

Kjo është e parëndësishme dhe do të ishte mosrespekt të flitet për këtë përpara ndeshjeve kundër Zvicrës dhe Islandës. Kjo është ajo që ne po bëjmë tani”, u shpreh tekniku i Belgjikës.

“Nuk dua të flas për asgjë tjetër përveç se për ndeshjen kundër Zvicrës dhe Islandës. E thashë këtë në dy gjuhë. Mos duhet ta them edhe me gjuhën e trupit, duke kënduar”, përfundoi Martinez.

/GazetaBlic/