Showtime

Një tjetër shqiptar mund të ngjitet në Eurovizion!

02/13/2018 14:35
nga:E Sh

Një tjetër shqiptar mund të jetë pjesë në Eurovizion këtë vit.

Bëhet fjalë për këngëtarin Shpat Kasapi, i cili është shprehur se mun dtë përfaqësojë Maqedoninë në këtë kompeticion.

Shpati u shpreh në “Pop Culturë” se në Maqedoni këngëtarët i dërgojnë këngët e tyre dhe një juri zgjedh fituesin, pra nuk funksionon si në Shqipëri me Festivalin e RTSH-së.

Këtë vit Shqipëria do të përfaqësohet nga Eugent Bushpepa me këngën “Mall”, këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira e cila do përfaqësojë Qipron dhe Ermal Meta me këngën “Non mi avete fatto ninete”.

07/25/2018 17:30

“Ndjenja e saj” projekti i ri nga Shpat Kasapi