Sporti

Një klubi i madh e kërkon – Mandzukic refuzon ofertën e parë

09/12/2019 16:39
nga:Ideal

Sulmuesi veteran i Juventusit, Mario Mandzukic po kërkon të qëndrojë në klub të paktën deri në janar.

Kroati është lidhur me një largim nga klubi me bazë në Torino gjatë afatit kalimtar të verës, por ai zgjodhi të qëndrojë dhe refuzoi të gjitha ofertat, shkruan GazetaBlic.

Për 33 vejçarin thuhej se ishte i gatshëm të largohet nga klubi që në fatin e verës, kjo pasi u la jashtë grumbullimit të skuadrës për Ligën e Kampionëve.

Sidoqoftë, për sa i përket zhvillimit të fundit, Mandzukic i ka thënë jo edhe klubin sportiv Al-Gharafa të Katarit.

Prandaj, është shumë e mundshme që ish sulmuesi i Atletico Madrid të qëndrojë në Juventus të paktën deri në afatin kalimtar të janarit.

/GazetaBlic/