Sporti

Një futbollist i Atletico Madridit rezulton pozitiv me koronavirus

09/22/2020 15:50
nga:M K

Jose Maria Gimenez është konfirmuar pozitiv me koronavirus.

Skuadra nga kryeqyteti spanjoll përmes një komunikate për media ka njoftuar se lojtari i tyre është infektuar me virusin me koronë, përcjell GazetaBlic.

Gimenez është asimptomatik dhe ka qenë në izolim në shtëpinë e tij në pritje të rezultatit të testit.

Tani do të karantinohet, gjithnjë sipas protokolit të stafit mjekësor të ekipit nga “Wanda Metropolitano”.

/GazetaBlic/

01/09/2021 10:10

LAJMI I FUNDIT: Shtyhet edhe ndeshja tjetër e La Ligas, Atletico Madrid – Athletic Bilbao