Lajme

Nis takimi i Kurtit me përfaqësues të sindikatave

12/11/2019 13:41
nga:B. D

Pas vizitës disa ditore që pati në Gjermani, kreu i VV-së, Albin Kurti në ditën e parë të kthimit në Kosovë ka pritur në takim sindikatat që paralajmëruan grevë,

T7 raporton se takimi në mes të Kurtit dhe disa anëtarëve të kryesisë së VV-së, me sindikatën e arsimit dhe shëndetësisë veçse ka nisur, dhe i njëjti po mbahet në selinë qendrore të Lëvizjes në Prishtinë.

Ky takim me kryeministrin në ardhje, vjen pas paralajmërimeve të grevave nga sindikata e shëndetësisë, arsimit dhe policisë në rast se nuk zbatohet Ligji për Paga këtë muaj.

06/30/2020 11:59

Albin Kurti është fytyrë e një patrioti për këngëtaren e njohur nga Shqipëria