Lajme

Nis fushata e VV-së kundër Isa Mustafës, në krye të saj vëllai i deputetes Fitore Pacolli (foto)

03/22/2020 15:04
nga:Gazeta Blic

Anëtari i PSD-së, Nol Nushi ka publikuar postimet e disa anëtarëve të Vetëvendosjes, kundër liderit të LDK-së, Isa Mustafa.

Nushi ka shkruar se është vëllai i deputetes së VV-së, Fitore Pacolli ai i cili ka nisur këtë fushatë.

Ky ketu eshte vellau i Fitore Pacollit, deputetes se VV. Ne menyren me te turpshme bashke me te tjere po tentojne te pervetrsojne protesten qytetare nga ballkonet. Ne te njejtin grup, tash ben thirrje per lincim te kundershtareve politike. Pra kur je me VV ta bejne ❤️, kur nuk pajtohesh me te ta bejne 😡.
Mentaliteti i tille shkakton dhe perligje sulmet fizike ndaj kundershtarit. Logjike e turmes. E rrezikshme”, ka shkruar Nushi teksa ka postuar edhe këto dy statuse.

Ndryshe, sot Isa Mustafa përmes një reagimi tha se e gjykon vetëm që gaboi kur mbështeti koalicionin me Vetëvendosjen.

Vetëm pak pas këtij shkrimi ka reaguar edhe Vetëvendosje.

Reagimin e VV-së e gjeni në linkun në vijim:

VV i reagon Mustafës: Asnjëherë s’e ka gjykuar veten që hyri në koalicion me PAN-in dhe e bëri Thaçin president me veprime korruptive


Ndërsa në vijim e gjeni statusin e plotë të Isa Mustafës
:

Isa Mustafa i ndan përfundimisht rrugët me Kurtin: Gabova, kur e mbështeta koalicionin me Vetëvendosjen

04/06/2020 12:57

Kurti me një mesazh pas vdekjes së dy personave nga koronavirusi: Qëndro pastër, qëndro në distancë, qëndro në shtëpi