Lajme

Nikolla Gruevski sulmon Talat Xhaferin, rojet nuk reagojnë

03/14/2018 16:46
nga:Q F

Sot në Parlamentin e Maqedonisë ka ndodhur një ngjarje jo e zakonshme.

Ish lideri i VMRO dhe ish kryeministri Nikolla Gruevski, ai gjatë seancën për Ligjin për gjuhën për përdorimin e gjuhëve ka kërcënuar kryeparlamentarin Talat Xhaferin.

Madje, Gruevski dhe Xhaferin kanë pasur edhe një konfrontim fizik me çka janë ndarë nga sigurimi i Parlamentit./TetovaSot/