Lajme

Nga LDK thanë se Kryeministri kalon nëpër zyrat e kësaj partie, vjen kundërpërgjigja e Albulena Haxhiut

11/20/2019 00:12
nga:Gazeta Blic

Anëtarja e kryesisë së VV’së, Albulena Haxhiu, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se posti i kryeministrit i takon VV’së, jo se kështu dëshirojnë partitë tjera por që kështu ka vendosur qytetari.

“Emri i kryeministrit nuk kalon as nga zyret e LDK’së, as nga zyret e partive tjera por ai zgjidhet nga qytetari i Republikës së Kosovës në zgjedhje”, tha ajo.

“Emri i tij nuk diskutohet. Kryeministri dihet. Me LDK’në kemi pasur takime konstruktive dhe transparente”

04/07/2020 19:44

​Kurti: Të jesh anëtar bordi tani është rrezik, duhet të shkarkosh kryeshefa të korruptuar