Lajme

Nga kjo ditë ngritën temperaturat në Kosovë

12/04/2017 09:12
nga:M H

Ditëve të para të javës do të mbajë mot kryesisht me vranësira dhe intervale me diell, të martën vende-vende me mundësi për rebeshe të dobëta bore.

Nga e mërkura në mbrëmje parashihen kthjellime, e të enjten dhe premten do të mbajë mot kryesisht me diell, por me ngrica në mëngjes.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie, me minimale që do të luhaten nga -5C deri në -3C, e maksimale nga 2C, në fillim të javës, deri në 6C, nga dita e enjte.

Era do të fryejë mesatare nga verilindja-veriperëndimi 2-9m/s. Shtypja atmosferike gradualisht do të rritet lartë mbi vlera normale.

 

 

12/10/2018 11:21

Sylë Tahirsylaj tregon se çfarë dimri na pret!