Sporti

Neymari e thërret Coutinhon në PSG

05/15/2019 18:46
nga:M K

Ylli brazilian i ka kërkuar drejtuesve të klubit ta blejnë Philippe Coutinhon.

Neymar po mundohet të bindë Paris Saint-Germainin ta transferojë bashkëkombësin e tij Philippe Coutinho.

Gazeta Sport, raporton që Neymar ka biseduar me pronarin Nasser Al Khelaifi të cilit i ka kërkuar t’ia sjellë në skuadër brazilianin tjetër.

Neymar dhe Coutinho janë miq të mirë në kombëtaren e Brazilit, prandaj ai dëshiron që ta ketë edhe në skuadër yllin e Barcelonës.

Coutinho nuk ka më vend në skuadrën e Ernesto Valverdes dhe duket se largimi tij është i pashmangshëm nga Barcelona.

12/24/2019 22:35

Coutinho “ndez” merkaton, hapet rruga për rikthimin e tij në Premier League