Lajme

Nga ora 11:00 mblidhet Kryesia e LDK-së: Do të merret vendimi për koalicionin me AKR-në dhe për listën e deputetëve

01/08/2021 23:53
nga:Gazeta Blic

Lidhja Demokratike e Kosovës nesër nga ora 11:00 do ta mbledhë Kryesinë e partisë.

Kështu kanë bërë të ditur burime të Gazeta Blic brenda Lidhjes Demorkatike të Kosovës. Në këtë mbledhje do të diskutohet për dy tema kryesore.

”Nesër nga ora 11:00 do të mbahet mbledhja e Kryesisë së LDK-së. Në këtë mbledhje do të diskutohet për koalicionin me AKR-në e Behgjet Pacollit si dhe për listën zgjedhore”, thonë këto burime.

Ndryshe, Gazeta Blic ditë më parë ka paralajmëruar për koalicionin e mundshëm ndërmjet LDK-së e AKR-së.

Edhe lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli, edhe ai i LDK-së, Isa Mustafa kanë paralajmëruar bashkëpunimin e këtyre dy partive në zgjedhjet e 14 shkurtit.

“Askush nuk mund t’ia ndalojë Albin Kurtit të garojë për deputet”

03/08/2021 22:02

“Nëse LDK-ja e ka zgjedhur Thaçin president, pse të mos ia bëjë kuorumin Vjosa Osmanit”