Lajme

Nesër homazhe për Bekimin

07/30/2018 14:27
nga:Gazeta Blic

Teatri Kombëtar i Kosovës nesër duke filluar nga ora 12:00, do të organizojë homazhe dhe një mbledhje komemorative për aktorin dhe regjisorin Bekim Lumi.

Lajmin e bëri për KosovaPress, ushtruesi i detyrës së Teatrit Kombëtar, Milot Mustafa, i cili tha se është formuar një Këshill organizativ i cili ka vendosur që në orën 14:00, të jetë ceremonia e varrimit.

Bekim Lumi ka vdekur sot pas një lufte më shumë se dy vjeçare me një sëmundje të rëndë.

07/30/2020 10:04

Sot bëhen dy vite nga vdekja e regjisorit Bekim Lumi