Cool

Nëna ia transformoi dhomën birit të saj, për një arsye të veçantë

01/21/2020 20:27
nga:N S

Një nënë transformoi dhomë e gjumit në një stacion zjarrfikës të mrekullueshëm.

Dhoma e gjumit ka polin e vet “shumë zjarrfikës” dhe një shtrat të bërë nga një motor i madh. Fotografitë u ndanë në grupin“DIY On A Bdget” në Facebook, ku nënat e tjera u mahnitën me modelin, raporton “Daily Star”, transmeton lajmi.net.

Nëna realizoi idenë që njëra nga muret të ngjante me stacionin e zjarrfikësve, me letër-muri me tulla, dyer të mëdha të kuqe, dy dritare të rreme dhe një shtyllë shtrirëse që formojnë tavanin në dysheme.

Një dhomë e mrekullueshme madje ka një shtrat i cili ka dy anë të shtuara për ta bërë të duket sikur është një motor për fikjen e zjarrit.

Pjesë të tjera rreth veçorisë së dhomës përfshijnë një mini uniformë, një tavolinë, shenja rreziku në mur dhe një mini shkallë.

Ajo gjithashtu shtoi se e ka bërë këtë transformim që djalit të tij t’i duket më interesante dhoma dhe të ndihet rehat me ndryshimet në jetë.

Meqenëse fotot u ndanë në grup, njerëzit nxituan të komentojnë postimin se sa të mahnitur ishin nga transformimi. Një nënë tha: “Një nga gjërat më të mira që kam parë, djali im do ta donte këtë”.

 

06/02/2020 12:18

Bota është mahnitur me atë çfarë ka bërë ky djalosh për nënën e tij