Lajme

Në takimin e krerëve të ftuar janë edhe zv/minstrat

02/12/2019 20:59
nga:A. R.

Një takim i pa paralajmëruar po mbahet në këto momente në një restauruan në kryeqytet mes krerëve shtetërorë.

Takimi është thirrur vetëm pak orë pasi ShBA zyrtarisht ka nisur një letër duke kërkuar heqjen e taksës dhe duke thënë se marrëdhëniet Kosovë Amerikë janë dëmtuar nga kjo taksë shkruan GazetaBlic.

Burime të Gazetës brenda takimit kanë thënë se takimi ka për temë pikërisht taksën por se është një takim konsultativ.

Në këtë takim të ftuar janë edhe zëvendësministrat.

/GazetaBlic/