Sporti

Në Leverkusen fiton Bayerni i madh

01/12/2018 22:23
nga:Y.K

Bayern Munich ka fituar derbin e javës përballë Bayer Leverkusen 1-3

Javi Martinez, Frack Ribery  dhe në fund James Rodriguez,kanë shënuar golat për klubin bavarez, shkruan Gazeta Blic, ndërkohë golin e vetëm për vendasit e ka shënuar Volland.

Pas kësaj fitore Bayern Munich ka forcuar kreun e tabelës me 44 pikë, ndërkohë Leverkusen ka mbetur në pozitën e katër me 22 pikë./Gazeta Blic

01/20/2018 12:33

Liverpool dhe Bayern në garë për Gelson Martins