Cult

Në kryeqytet së shpejti murale për Rita Orën, Dua Lipën dhe Era Istrefin

06/25/2019 22:23
nga:N S

Në 3 vjetët e fundit, rruga B në kryeqytet ka pasur një transformim total.

Monotoninë e ndërtesave këtu, e kanë thyer grafitet shumëngjyrëshe të artistëve të ndryshëm.

Vizatimet e llojllojshme po pëlqehen edhe nga qytetarët dhe banorët e kësaj pjese.

Pamje të ngjashme do të marrin edhe disa lagje të Prishtinës.

Në komunën e Prishtinës thonë se shumë shpejt do të filloj edhe realizimi i muraleve për Dua Lipën, Rita Orën dhe Era Istrefi.

Për këtë qëllim tashmë kanë arritur më shumë se 100 artistë të huaj.

08/08/2018 20:57

Dua Lipa arrin në Prishtinë, ja çfarë thotë për Ritën dhe Bebe Rexhën