Lajme

Në këtë ditë kryeministri malazez vjen në Kosovë

02/12/2018 12:24
nga:M H

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq do të vijë për vizitë në Kosovë të mërkurën.

Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar Donjeta Gashi, zëdhënëse e Qeverisë së Kosovës.

“Kryeministri i Malit të Zi më 14 dhe 15 shkurt do të qëndrojë në Kosovë”, ka thënë Gashi.

Vizita e shefit të diplomacisë malazeze u anulua javën e kaluar pasi aeroplani i tij nuk mundi të aterronte në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” për shkak të mjegullës, njofton Klan Kosova.

02/16/2019 23:51

Gattuso: Ndeshje e madhe, por kemi qenë me fat