Showtime

Në Javën e modës në Harbin të Kinës, Kosova përfaqësohet nga “Dejzi’s Dresses”

01/14/2018 18:04
nga:Gazeta Blic

Kreatorja Diellza Krasniqi me brendin e veshjeve për femra “Dejzi’s Dresses” do ta përfaqësojë Kosovën në një prej evenimenteve të rëndësishme botërore të modës.

Në qytetin kinez, Harbin, këtë vit merr pjesë edhe Kosova në Javën e Modës së këtij qyteti, ndërsa përfaqësohet nga brendi Dejzi’s Dresses.

Njoftimin e ka bërë vet dizajnerja e njohur përmes një postimin në rrjetet sociale.

“Këtë vit, në mesin e shumë shteteve të botës po merr pjesë edhe Kosova në 
Javën e modës me ndikim global që po mbahet në qytetin Harbin të Kinës”.

“Kosovën do ta përfaqësojë Dejzi’s Dresses. Koleksioni ‘Galaxy’ i krijuar ekskluzivisht për këtë ngjarje, prezantohet më 16 Janar”, thuhet në njoftim.

Edicioni i përvitshëm i modës zhvillohet në Harbin, kryeqytetin e provincës verilindore të Kinës, Heilongjiang.

Java e modës, në të cilën do të prezantohen kreacione të ndryshme ka nisur të premte (12 janar) dhe do të zgjatë pesë ditë.

Këtë vit, në mesin e shumë shteteve të botës po merr pjesë edhe Kosova në 
Javën e modës me ndikim global që po mbahet në qytetin Harbin të Kinës. Kosovën do ta përfaqësojë #dejzisdresses. Koleksioni ‘Galaxy’ i krijuar ekskluzivisht për këtë ngjarje, prezantohet më 16 Janar. MADE IN KOSOVA ??? @dejzisdresses® #proud #harbinfashionweek2018 #harbin #china #collection #fashion #fashionweek #kosova #kosovo #fashiondesigner #harbinfashionweek This year, in the Chinese town of Harbin, among many other world countries, Kosovo is also participating in the world influential Fashion week of Harbin. Kosovo is being represented by #dejzidresses. It’s collection ´Galaxy’ created exclusively for this event will be presented on the 16th of January, in Harbin, China.

A post shared by Dejzi’s Dresses (@dejzisdresses) on