Lajme

“Ne i themi z. Kurti mos e heqni taksën”

02/29/2020 00:13
nga:Gazeta Blic

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Smajl Latifi, në emisionin DPT te Fidani në T7, i ka bërë thirrje kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, të mos e heqë taksën.

“Ne i themi z. Kurti mos e heqni taksën”, është shprehur Latifi.

“Ne taksën e mbajnë si instrument ekonomik, politik dhe mekanizëm mbrojtës nga sulmet e Serbisë”, ka thënë Latifi.

Për mos heqjen e taksës, Latifi i bëri thirrje edhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të reagojnë.

“Ne duhet ta mbajmë taksën si një instrument të rëndësishëm në rrugëtimin e Kosovës. Për këtë duhet të reagojnë edhe deputet e Kuvendit të Kosovës”, shtoi Latifi.

Taksë a reciprocitet? – Përgjigjet Ramiz Kelmendi dhe ka një këshillë për Albin Kurtin

06/16/2020 16:22

​Haradinaj: AAK-ja ka bërë vepra të mëdha që janë ne themelet e shtetit