Sporti

Në Angli janë të bindur, ky do të jetë trajneri i ri i Real Madridit

11/03/2017 11:20
nga:F.B

Gazeta më e shitur në Britani të Madhe është e bindur se Real Madridi e ka gjetur trajnerin e ri, pas rezultateve të dobët në këtë fillim sezon të Zinedine Zidane.

Bëhet fjalë për Mauricio Pochettinon, i cili në dy ndeshjet kundër Real Madridit në tri javët e fundit triumfoi një herë dhe barazoi një herë tjetër.

Afera Pochettino është në ballinën e Daily Mail këtë të premte. Gazeta më e shitur në Britani të Madhe e ka vënë Pochettinon si objektivin kryesor të “Los Blancos”. Sipas, Daily Mail, Zinedine Zidane nuk do të vazhdojë me Real Madridin nga sezoni i ardhshëm.

Mail argumenton se çelësi janë marrëdhënia e mirë dhe respekti i ndërsjellë mes Pochettino dhe Florentino Perez. Besohet se ardhja e argjentinasit në krye të Realit hap rrugë edhe për mbërritjen në “Bernabeu” të dy yjeve të Tottenham, Dele Ali dhe Harry Kane.

01/17/2018 17:41

Valverde vjen me një deklaratë interesante për Real Madridi