Lajme

Ndryshim i papritur i temperaturave, kështu do të jetë moti sot në Kosovë

11/07/2017 07:30
nga:M H

Gjatë ditës së sotme parashihet të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira , intervale me diell dhe me reshje lokale të shiut.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, reshjet parashihen të bien nesër, por që në veriperëndim dhe perëndim të vendit reshje mund të ketë edhe ditëve tjera.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi deri 7m/s.

10/22/2018 20:10

Ky mot na pret gjatë ditës së nesërme