Lajme

Ndodhë edhe kjo: Ramiz Lladrovci nuk din ta shkruaj saktë emrin e William Walker

01/15/2020 16:17
nga:A. R.

Sikurse çdo vit, edhe kësaj radhe Walker ishte në Kosovë për të marrë pjesë në përvjetorin e 21 të masakrës së Reçakut.

Ndërsa, si çdo përvjetor deri tani edhe sot ka pasur shumë mesazhe nderimi, por edhe falënderimi për mikun e Kosovës Walker.

Mirëpo, kryetari i Drenasit Ramiz Lladrovci, duke se ende nuk ia ka mësuar emrin mirë, ish ambasadorit të OSBE-së, William Walker.

Lladrovci në një status në Facebook në 21 vjetorin e masakrës së Reçakut, duke folur për krimet e serbisë e ndihmën e amerikanit, mirëpo ajo çka bije në sy është që nuk di ta shkruaj emrin e këtij të fundit.

“Reçaku është vend që përmbylli dëshmitë e pamohueshme për masakrat masive të kryera nga shteti serb, duke e vënë në lëvizje faktorin ndërkombëtar për hapa tjerë. Z. William Wocker, me angazhimin e tij të jashtëzakonshëm ishte pranë të vërtetës dhe të drejtës tonë!”, ka shkruar Lladrovci.