Sporti

Ndodh edhe kjo, Ismet Munishi citon filozofin Nietzsche

05/16/2020 21:00
nga:M K

Nuk dihet arsyeja, por me siguri se ka të bëjë me zërat e fundit lidhur me rikthimin e mundshëm të futbollit.

Edhe pse Munishi shpeshherë thoshte se është sportiv, thirrjet e tij të fundit për ndalje të kampionatit për shkak të rrethanave, kanë nxjerr në pah një lloj anti-sportiviteti të Munishit, përcjell GazetaBlic.

Por, duket se befasitë nuk kanë të ndalur. Trajneri i Ballkanit, përmes faqes zyrtare të rrjetit social “Facebook” ka cituar filozofin Friedrich Nietzsche.

“Mënyra më e pabesë për ta dëmtuar një kauzë është mbrojtja e qëllimshme e saj me argumente të gabuara”, ka shkruar Munishi.

Më poshtë edhe postimi:

"Mënyra më e pabesë për ta dëmtuar një kauzë është mbrojtja e qëllimshme e saj me argumente të gabuara."- Friedrich Nietzsche

Publiée par Ismet Munishi sur Samedi 16 mai 2020

/GazetaBlic/

07/26/2020 15:42

Pasi s’arriti të bëhet kampion, Ismet Munishi tani luan rolin e filozofit – Falenderon klubin e tij dhe thumbon kundërshtarët