Sporti

Ndodh “çudia” te Parma, dy futbollistë të saj ri-infektohen me koronavirus

10/30/2020 23:16
nga:M K

Një rast sa i çuditshëm aq edhe interesant ka ndodhur në Itali, saktësisht te Parma.

Skuadra nga “Ennio Tardini” përmes një komunikate zyrtare ka konfirmuar se dy futbollistë të saj janë ri-infektuar me koronavirus, përcjell GazetaBlic.

“Parma 1913 lajmëron se në testet e fundit kanë rezultuar negativë të gjithë anëtarët e grupit, përjashtuar dy futbollistë që janë testuar pozitivë.

Ata nuk do të jenë gati për ndeshjen e nesërme: por të dy sportistët që janë pozitivë, janë ri-infektuar përsëri.

Të dytë janë asiptomatikë dhe do të mbesin të izoluar dhe do të kontrollohen edhe njëherë pas 48 ore”, thuhet ndër të tjera në komunikatë.

/GazetaBlic/

01/23/2021 23:36

Varianti i ri i koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar ‘mund të jetë më vdekjeprurës’