Sporti

Ndeshjet interesante të së shtunës

01/25/2020 10:22
nga:M K

Kampionatet elitare evropiane këtë fundjavë vazhdojnë me xhirot respektive, derisa padyshim se pritet të ketë përballje interesante.

Vëmendja kryesore do të jetë në Gjermani e Spanjë, aty ku në program janë dy derbi, Bayern Munchen-Schalke 04 dhe Valencia-Barcelona, shkruan GazetaBlic.

Në anën tjetër, në Angli zhvillohen ndeshjet e FA Cup, aty ku Chelsea i shkon Hull Cityt, me të vetmin synim, fitoren.

Serie A vjen me tri ndeshje, por pa asnjë skuadër të madhe, përveç Atalantës, e cila po luan në Ligën e Kampionëve. Zikaltërit nga Bergamo i shkojnë Torinos për t’u rikthyer te fitorja, pas humbjes befasuese nga Spal javën e kaluar.

Gjithsesi, më poshtë i keni ndeshjet më interesante të ditës në kampionatet elitare, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat.

Kujtojmë se ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual në shumicën prej tyre.

/GazetaBlic/

07/08/2020 23:55

Dy kartona të kuq e një gol, Barcelona fiton derbin e Katalonisë – Espanyol në Segunda Division