Sporti

Ndeshje për infarkt në “San Mames”, Athletic Bilbao shënon gol në lojën shtesë dhe eliminon Barcelonën

02/06/2020 22:55
nga:M K

Athletic Bilbao ka regjistruar edhe befasinë e radhës në futbollin spanjoll.

Baskët mposhtën Barcelonën me rezultat minimal 1-0, me golin e Williams të realizuar në minutën e tretë shtesë, shkruan GazetaBlic.

Kësisoj, pas Real Madridit, eliminohet edhe Barcelona, për t’i befasuar kështu thuajse të gjithë gurmanët e futbollit në botë.

Më poshtë edhe goli që vendosi për skuadrën e fundit gjysmëfinaliste në “Copa Del Rey”, kurse pas pak do të vijmë me informata shtesë nga ky duel.

VIDEO

/GazetaBlic/

06/23/2020 23:57

Barcelona mbyll me sukses misionin “Bilbao”, topi te Real Madridi